Joybuy Insights

MSI MAG 272QP QD-OLED X24 gaming monitor: waar let je op voor je koopt?

Een snelle monitor aanschaffen lijkt eenvoudig: kijk naar de verversingssnelheid, responstijd en resolutie. Toch betalen veel gamers voor functies die ze niet volledig kunnen benutten. Bij een MSI QD-OLED monitor komen daar extra aandachtspunten bij, zoals OLED-onderhoud, aansluitingen en het verschil tussen een opgegeven responstijd en de daadwerkelijke ervaring in games.

De MSI MAG 272QP QD-OLED X24 gaming monitor richt zich op competitieve pc-gamers die een 27 inch gaming monitor met WQHD-resolutie en 240Hz zoeken. Hieronder zetten we de belangrijkste specificaties en mogelijke valkuilen overzichtelijk naast elkaar.

Drie veelvoorkomende valkuilen bij gamingmonitoren

1. Alleen naar 240Hz kijken

Een 240Hz monitor kan beweging vloeiender weergeven dan een 60Hz- of 144Hz-model. Je pc moet echter ook voldoende beelden per seconde produceren. In een zware singleplayergame haal je mogelijk geen 240 fps, terwijl een competitieve game met lagere grafische instellingen dit wel kan halen.

Controleer daarom:

  • Of je videokaart geschikt is voor WQHD bij hoge fps.
  • Of de gebruikte DisplayPort- of HDMI-aansluiting de gewenste frequentie ondersteunt.
  • Of je game-instellingen gericht zijn op snelheid of beeldkwaliteit.

2. Een lage responstijd als garantie voor geen bewegingsonscherpte zien

De MSI MAG 272QP QD-OLED X24 heeft volgens de productspecificaties een 0,03 ms GtG-responstijd. GtG staat voor Grey-to-Grey en is een technische meetwaarde. De werkelijke bewegingsscherpte hangt ook af van onder meer de gekozen beeldmodus, framerate, overgangen tussen kleuren en instellingen van de videokaart.

Een korte responstijd is dus nuttig, maar niet het enige criterium. Kijk ook naar de combinatie van 240Hz, Adaptive Sync en een stabiele framerate.

3. OLED kopen zonder rekening te houden met statische beelden

QD-OLED gebruikt zelfoplichtende pixels. Dat maakt diepe zwartwaarden en een hoog contrast mogelijk. Tegelijk kunnen langdurig onveranderde elementen, zoals een taakbalk, HUD of venster, extra belastend zijn voor een OLED-paneel. Dit betekent niet dat het scherm onbruikbaar is voor kantoorwerk, maar regelmatig wisselende inhoud en verstandig gebruik zijn belangrijk.

De monitor beschikt over MSI OLED Care. Volgens de productinformatie bevat het model onder meer een aangepaste heatsink en grafeenfilm voor warmteafvoer. De vermelde werking en bijdrage aan de levensduur zijn productclaims van MSI; ze vormen geen garantie voor een specifieke gebruiksduur.

Belangrijke specificaties praktisch uitgelegd

QD-OLED en WQHD op 26,5 inch

De MSI MAG 272QP QD-OLED X24 heeft een vlak paneel van 26,5 inch, een beeldverhouding van 16:9 en een resolutie van 2560 × 1440 pixels. Deze WQHD-resolutie biedt meer werkruimte en detail dan Full HD, zonder de grafische belasting van 4K.

QD-OLED combineert OLED-contrast met quantumdot-technologie. Volgens de productbeschrijving levert dit diepe zwartwaarden en een brede kleurweergave. De opgegeven kijkhoek is 178° horizontaal en verticaal. Het scherm heeft bovendien een antireflectiecoating.

240Hz, Adaptive Sync en compatibiliteit

De native verversingssnelheid bedraagt 240Hz. De monitor ondersteunt:

  • Adaptive Sync
  • NVIDIA G-SYNC Compatible
  • AMD FreeSync Premium

Deze technologieën stemmen de verversingssnelheid van het scherm af op de beeldproductie van de grafische kaart. Dat kan tearing en haperingen helpen beperken. Controleer na installatie in Windows, het schermmenu en de driverinstellingen of de gewenste technologie daadwerkelijk actief is.

Voor competitief gamen is de combinatie van WQHD, 240Hz en 0,03 ms interessant, maar alleen wanneer de pc de vereiste framerate haalt. Een geschikte DisplayPort-kabel en een videokaart met de juiste uitvoer zijn daarbij noodzakelijk.

HDR True Black 400 en helderheid

Het scherm heeft een certificering voor VESA DisplayHDR True Black 400. De opgegeven HDR-piekhelderheid is 400 cd/m², terwijl de SDR-helderheid volgens de specificaties 200 cd/m² bedraagt.

HDR True Black 400 zegt vooral iets over de combinatie van zwartweergave en helderheidsniveau binnen de certificering. Het is geen aanwijzing dat elke game automatisch goed ingesteld staat voor HDR. Je moet HDR zowel in het schermmenu als in Windows of de game activeren en kalibreren.

Ergonomie en aansluitingen

De meegeleverde standaard ondersteunt:

  • 110 mm hoogteverstelling
  • Kantelen van -5° tot 20°
  • Draaien van -30° tot 30°
  • Pivot van -90° tot 90°
  • VESA-montage van 100 × 100 mm

De producttitel vermeldt 2x HDMI, DisplayPort en USB Type-C. De technische productinformatie specificeert niet voor elke aansluiting de exacte versie of functie. Controleer daarom vóór aankoop of USB Type-C daadwerkelijk beeldsignaal, gegevensoverdracht of stroomvoorziening ondersteunt voor jouw laptop of pc.

Geschikt voor: Prijsbewuste beginners
DELL 24 SE2425HG 200Hz Monitor

DELL 24" SE2425HG 200Hz Monitor

Waarom dit bij het profiel past: Een toegankelijker model voor wie hoge snelheid wil uitproberen zonder direct naar OLED over te stappen.

Hoe dit product de valkuil vermijdt

De specificaties vermelden afzonderlijk de 200Hz-verversingssnelheid, 1 ms GtG in de extreme modus en FreeSync Premium.

Belangrijkste voordeel & pluspunten

24 inch, Full HD, IPS-paneel, 200Hz en twee HDMI-aansluitingen volgens de productinformatie.

Geschikt voor: Kopers die topkwaliteit zoeken
MSI MAG 272QP QD-OLED X24 26.5 inch

MSI MAG 272QP QD-OLED X24 26.5 inch

Waarom dit bij het profiel past: Voor gamers die WQHD, QD-OLED-contrast, 240Hz en uitgebreide ergonomie in één scherm zoeken.

Hoe dit product de valkuil vermijdt

MSI OLED Care is aanwezig, maar de gebruiker moet nog steeds rekening houden met statische beelden en passende scherminstellingen.

Belangrijkste voordeel & pluspunten

QD-OLED, 2560 × 1440, 240Hz, 0,03 ms GtG, DisplayHDR True Black 400 en ondersteuning voor G-SYNC Compatible en FreeSync Premium.

Geschikt voor: Specifiek gebruik & intensieve gebruikers
GIGABYTE G27U 27 inch gaming monitor

GIGABYTE G27U 27" 4K 160Hz/FHD 320Hz Dual Mode

Waarom dit bij het profiel past: Voor gebruikers die willen wisselen tussen hoge resolutie voor beeldkwaliteit en een hogere frequentie voor competitieve games.

Hoe dit product de valkuil vermijdt

De dual-modefunctie maakt duidelijk dat 4K en zeer hoge verversingssnelheid verschillende instellingen gebruiken.

Belangrijkste voordeel & pluspunten

27 inch IPS, 4K bij 160Hz of Full HD bij 320Hz, HDMI 2.1, DisplayHDR 400, FreeSync Premium en G-SYNC Compatible.

Op zoek naar meer opties?

We hebben een volledige, actuele lijst samengesteld van producten die volledig voldoen aan deze strenge selectiecriteria en aan de geldende Europese veiligheidsvoorschriften.

Installatiecontrole voor je gaat gamen

  1. Gebruik bij voorkeur DisplayPort wanneer je de maximale pc-verversingssnelheid wilt instellen.
  2. Controleer in Windows of het scherm daadwerkelijk op 240Hz staat.
  3. Activeer Adaptive Sync in het monitor-menu en de driver van je videokaart.
  4. Stel HDR alleen in wanneer je game en besturingssysteem dit correct ondersteunen.
  5. Gebruik de OLED Care-functies en laat het scherm niet onnodig langdurig hetzelfde beeld tonen.
  6. Controleer of je bureau voldoende diepte heeft voor de standaard en kijk of een VESA-arm geschikt is.

Veelgestelde vragen

Is de MSI MAG 272QP QD-OLED X24 geschikt voor competitief gamen?

De combinatie van WQHD, 240Hz en 0,03 ms GtG sluit aan bij snelle pc-games. De uiteindelijke ervaring hangt af van je videokaart, framerate, kabel en instellingen. Voor een stabiele 240Hz-weergave moet je pc de gewenste framerate ook kunnen leveren.

Hoe lang gaat een OLED gaming monitor mee?

Een vaste gebruiksduur kan niet betrouwbaar worden toegezegd. De levensduur hangt samen met helderheid, gebruiksuren, temperatuur, statische elementen en het gebruik van onderhoudsfuncties. Bij een MSI QD-OLED monitor is het verstandig OLED Care in te schakelen, automatische schermbeveiliging te gebruiken en langdurig stilstaande beelden te beperken.

Verbruikt een OLED-monitor veel stroom?

Het verbruik wisselt per helderheid, beeldinhoud en HDR-gebruik. De productspecificaties van dit MSI-model vermelden geen volledig energieprofiel in de aangeleverde informatie. Wie het verbruik wil vergelijken, kan daarom het Europese energielabel en de technische documentatie van het specifieke aanbod controleren.