Joybuy Insights

LG 27GS85Q-B gaming monitor: waar let je op bij een snelle QHD-monitor?

Een LG 27GS85Q-B gaming monitor richt zich op gamers die een 27 inch gaming monitor zoeken met een hoge verversingssnelheid, QHD-resolutie en een verstelbare standaard. Op papier klinkt een combinatie van 200Hz, 1ms, HDR400 en Adaptive Sync aantrekkelijk. Toch zeggen losse marketingtermen niet alles over de praktische geschiktheid van een scherm.

De belangrijkste vraag is niet alleen welke specificaties een monitor heeft, maar ook onder welke aansluiting en instellingen je deze haalt. Controleer daarom vóór aankoop je videokaart, kabels, aansluitingen en bureau-opstelling.

Veelvoorkomende valkuilen bij gamingmonitoren

1. Een hoge verversingssnelheid die niet altijd standaard beschikbaar is

Bij de LG 27GS85Q-B is de opgegeven verversingssnelheid 180Hz, met een mogelijkheid tot maximaal 200Hz via overclocking volgens de productinformatie. Dat betekent dat 200Hz niet noodzakelijk de standaardinstelling is. Je moet dit mogelijk activeren in het schermmenu en in Windows of je grafische stuurprogramma instellen.

Ook je videokaart moet voldoende frames per seconde leveren. Bij competitieve games kan 200Hz relevant zijn, maar bij zware singleplayergames op QHD haal je dit niet vanzelf.

2. “1ms” is geen garantie op dezelfde bewegingsscherpte in elke modus

De opgegeven 1ms responstijd is een technische productspecificatie. De werkelijke bewegingsweergave kan verschillen per overdrive-instelling, contrastniveau en verversingssnelheid. Een te agressieve overdrive kan bijvoorbeeld zichtbare artefacten veroorzaken.

Gebruik daarom niet automatisch de hoogste responstijdmodus. Kijk of de monitor meerdere instellingen biedt en kies de stand waarbij snelle bewegingen helder blijven zonder storende randen.

3. HDR400 betekent niet hetzelfde als een volwaardige HDR-ervaring

De LG 27GS85Q-B ondersteunt volgens de productspecificaties DisplayHDR400 en HDR10. HDR400 geeft een indicatie van de piekhelderheid, maar zegt op zichzelf weinig over lokale dimming, zwartweergave of contrast. Dit model gebruikt edge-lit ledverlichting en global dimming. Verwacht daarom een verbetering in compatibele games en films, maar geen OLED-achtig contrast.

Belangrijke specificaties uitgelegd

QHD op 27 inch

De resolutie van 2560 x 1440 pixels wordt ook QHD genoemd. Op een 27 inch scherm komt dit neer op ongeveer 109 pixels per inch. Dat levert meer detail op dan Full HD, terwijl tekst en interface-elementen nog goed leesbaar blijven op een normale kijkafstand.

Een QHD gaming monitor is vooral interessant wanneer je:

  • meer scherpte wilt dan bij 1920 x 1080;
  • een krachtige middenklasse- of high-end videokaart gebruikt;
  • naast esports ook openwereldgames en andere visueel zware titels speelt;
  • voldoende bureauruimte hebt voor een 27 inch scherm.

Houd rekening met de hogere grafische belasting. Voor competitieve games kan het soms nodig zijn om beeldinstellingen te verlagen om een hoge framerate te behouden.

180Hz met maximaal 200Hz

De LG 27GS85Q-B gebruikt een paneel met een opgegeven verversingssnelheid van 180Hz, uitbreidbaar tot maximaal 200Hz. De monitor heeft DisplayPort 1.4 en twee HDMI 2.0-aansluitingen. Controleer altijd in de handleiding welke poort en kabel nodig zijn voor de gewenste resolutie en verversingssnelheid.

Voor pc-gaming is DisplayPort vaak de praktische keuze. Gebruik bij voorkeur de meegeleverde kabel of een kabel die geschikt is voor de beoogde QHD-frequentie. Een oudere kabel of verkeerde instelling kan ervoor zorgen dat je scherm op 60Hz blijft staan.

Nano IPS, Adaptive Sync en ergonomie

Het paneel wordt omschreven als Nano IPS. Dit type LCD-paneel staat in de productbeschrijving voor brede kijkhoeken van 178 graden en een kleurendiepte van 10-bit, 8-bit + FRC. De statische contrastverhouding is opgegeven als 1.000:1.

Voor vloeiende beelden ondersteunt de monitor volgens de specificaties:

  • G-Sync Compatible;
  • FreeSync;
  • Adaptive Sync;
  • maximaal 200Hz in de opgegeven modus.

Compatibiliteit is afhankelijk van je grafische kaart, stuurprogramma en aansluiting. Controleer na installatie of Adaptive Sync in zowel de monitor als de pc-instellingen actief is.

De standaard is in hoogte verstelbaar over 110 mm, kantelbaar en horizontaal draaibaar. De pivotfunctie maakt een verticale stand mogelijk. Daarnaast ondersteunt de monitor VESA 100 x 100 mm, handig wanneer je een monitorarm wilt gebruiken.

Welke monitor past bij jouw gebruik?

Geschikt voor: Prijsbewuste beginners
LG 27GS85Q-B gaming monitor

LG 27GS85Q-B Computer Monitor 27 inch

Waarom dit bij het profiel past: De combinatie van QHD, een hoge verversingssnelheid en een verstelbare standaard biedt een brede basis voor pc-gaming zonder direct naar een OLED-scherm te gaan.

Hoe dit product de valkuil vermijdt

De productinformatie vermeldt afzonderlijk 180Hz en maximaal 200Hz via overclocking. Daardoor kun je deze specificatie realistischer beoordelen dan wanneer alleen “200Hz” wordt genoemd.

Belangrijkste voordeel & pluspunten

27 inch, 2560 x 1440, Nano IPS, 1ms, G-Sync Compatible, FreeSync en hoogteverstelling van 110 mm.

Geschikt voor: Kopers die topkwaliteit zoeken
AOC AGON PRO AG276QZD2 gaming monitor

AOC AGON PRO AG276QZD2 27 inch QHD-monitor

Waarom dit bij het profiel past: Dit model richt zich op gamers die een zeer hoge verversingssnelheid en OLED-paneeltechnologie zoeken voor competitieve pc-games.

Hoe dit product de valkuil vermijdt

De specificaties noemen QD-OLED, 240Hz en 0,03ms. Controleer wel of je pc deze beeldfrequentie op QHD kan aansturen en let op de voorwaarden van de fabrieksgarantie.

Belangrijkste voordeel & pluspunten

QD-OLED-paneel, 2560 x 1440, 240Hz, 0,03ms en ondersteuning voor FreeSync en G-Sync Compatible.

Geschikt voor: Specifiek gebruik & intensieve gebruikers
Neomounts FPMA-D550SBLACK monitorstand

Neomounts FPMA-D550SBLACK monitorstand 13-32 inch

Waarom dit bij het profiel past: Voor een intensieve gamingopstelling kan een losse monitorarm praktisch zijn wanneer je hoogte, kijkhoek en kabels flexibel wilt organiseren.

Hoe dit product de valkuil vermijdt

De arm ondersteunt VESA 75 x 75 en 100 x 100 mm en heeft een draagvermogen van 8 kg. Controleer vóór montage het gewicht van je monitor en de stevigheid van je bureau.

Belangrijkste voordeel & pluspunten

Geschikt voor één monitor tot 32 inch, hoogteverstelling van 5,6 tot 41,9 cm, kabelmanagement en 8 kg draagvermogen.

Op zoek naar meer opties?

We hebben een volledige, actuele lijst samengesteld van producten die volledig voldoen aan deze strenge selectiecriteria en aan de geldende Europese veiligheidsvoorschriften.

Installatie en dagelijks gebruik

Plaats het scherm op een stabiel bureau en bevestig de standaard volgens de meegeleverde instructies. Gebruik je een monitorarm, controleer dan de VESA-maat en maximale belasting. Houd aan de achterzijde ongeveer 100 mm vrije ruimte rond de ventilatieopeningen, zoals vermeld in de productinformatie.

Na aansluiting controleer je:

  1. Of Windows de monitor op 2560 x 1440 instelt.
  2. Of de verversingssnelheid op 180Hz of de gewenste overclockmodus staat.
  3. Of FreeSync of G-Sync Compatible correct is ingeschakeld.
  4. Of de kabel geschikt is voor de gekozen resolutie en frequentie.
  5. Of helderheid, kleur en overdrive comfortabel zijn ingesteld.

De monitor wordt geleverd met DisplayPort-, HDMI-, USB- en voedingskabel volgens de opgegeven productinformatie. De LG 27GS85Q-B heeft bovendien twee USB 3.2-poorten voor randapparatuur.

Veelgestelde vragen over de LG 27GS85Q-B gaming monitor

Is 27 inch met 2560 x 1440 geschikt voor competitieve games?

Ja, deze combinatie biedt een praktische balans tussen scherpte en schermformaat. QHD vraagt wel meer van je videokaart dan Full HD. Voor esports is een hoge framerate belangrijker dan maximale grafische kwaliteit.

Haalt de LG 27GS85Q-B standaard 200Hz?

Volgens de productspecificaties is 180Hz de opgegeven verversingssnelheid en kan het scherm tot 200Hz worden overgeklokt. Controleer na installatie de juiste instelling en gebruik een geschikte aansluiting.

Verbruikt een 200Hz gamingmonitor veel stroom?

Het verbruik hangt af van helderheid, HDR-gebruik, USB-apparatuur en de tijd dat het scherm actief is. Een hogere verversingssnelheid kan het systeem meer laten renderen, maar het totale verbruik wordt vooral bepaald door de monitor, pc en gebruiksduur. Schakel energiebesparing en automatische stand-by in wanneer je niet speelt.