Joybuy Insights

Dell Plus S2725QS 27 inch 4K monitor kopen: waarop let je echt?

Een Dell Plus S2725QS 27 inch 4K monitor lijkt op papier snel gekozen. Toch vergelijken veel kopers vooral resolutie, verversingssnelheid en prijs. Daardoor blijven belangrijke details onderbelicht, zoals de juiste aansluiting voor 4K bij 120 Hz, de verstelbaarheid van de standaard en het verschil tussen USB-C en gewone HDMI.

Voor thuiswerkers, studenten, zakelijke gebruikers en casual gamers zijn vooral drie valkuilen relevant:

  • Een hoge verversingssnelheid zonder geschikte kabel of bron. Een monitor kan 120 Hz ondersteunen, maar je laptop, desktop, kabel of spelconsole moet dit signaal ook kunnen leveren.
  • 4K verwarren met automatisch betere ergonomie. Een scherpe 27 inch monitor helpt niet als het scherm te laag staat of niet goed kan worden gekanteld.
  • Aansluitingen niet vooraf controleren. HDMI, DisplayPort en USB-C hebben verschillende functies. USB-C kan bijvoorbeeld beeld, data en stroom combineren, terwijl HDMI en DisplayPort vooral voor beeld en geluid worden gebruikt.

De belangrijkste specificaties uitgelegd

1. 3840 x 2160 op 27 inch

De Dell S2725QS heeft een resolutie van 3840 x 2160 pixels, ook wel 4K Ultra HD genoemd. Op een scherm van 27 inch komt dat neer op ongeveer 163 pixels per inch. Tekst, spreadsheets, foto’s en fijne interface-elementen kunnen daardoor gedetailleerd worden weergegeven.

Een 4K-monitor vraagt wel meer van je computer dan een Full HD-scherm. Controleer daarom of je laptop of desktop 3840 x 2160 ondersteunt bij de gewenste verversingssnelheid. Voor kantoorwerk is 4K vooral praktisch wanneer je veel vensters naast elkaar gebruikt of vaak met kleine tekst werkt.

2. 120 Hz en FreeSync Premium

De S2725QS ondersteunt een verversingssnelheid tot 120 Hz. Dat betekent dat het beeld vaker per seconde wordt vernieuwd dan bij een standaard 60Hz-monitor. Bewegende vensters, video’s en games kunnen daardoor vloeiender ogen, afhankelijk van de bron en instellingen.

De monitor ondersteunt volgens de opgegeven productspecificaties AMD FreeSync Premium. Deze technologie kan de verversingssnelheid van de monitor afstemmen op de compatibele grafische kaart. Het resultaat is afhankelijk van je hardware, drivers en game-instellingen. NVIDIA G-Sync is niet officieel gecertificeerd voor dit model; eventuele werking via instellingen is daarom niet gegarandeerd.

De opgegeven reactietijd is 8 ms GTG, met een snelle modus van 5 ms GTG. Dat is relevante informatie voor casual gaming, maar niet hetzelfde als een garantie op competitieve spelprestaties.

3. Aansluitingen en compatibiliteit

De Dell Plus S2725QS beschikt volgens de productgegevens over:

  • 1 x DisplayPort 1.4
  • 2 x HDMI 2.1
  • Een mat scherm met antireflectielaag
  • VESA-montage van 100 x 100 mm

DisplayPort 1.4 is praktisch voor een computer die 4K bij een hoge verversingssnelheid moet aansturen. HDMI 2.1 kan handig zijn voor compatibele consoles of andere apparaten, maar controleer altijd de uitvoer van de aangesloten bron.

Let op het verschil met de Dell Plus S2725QC. Dat model heeft naast HDMI volgens de aangeleverde specificaties ook USB-C met maximaal 65 W Power Delivery en USB-A-poorten. Dat kan handig zijn voor een laptop op een bureau met weinig kabels. Wil je vooral een beeldscherm aansluiten en heb je geen USB-C-dock nodig, dan biedt de S2725QS een eenvoudiger aansluitingspakket.

IPS-paneel en ergonomie in de praktijk

De Dell S2725QS gebruikt een IPS-paneel met een kijkhoek van 178 graden horizontaal en verticaal. IPS is een gangbare keuze voor kantoorwerk en entertainment, omdat kleuren en contrast vanuit verschillende kijkposities redelijk consistent blijven. De productspecificaties vermelden een helderheid van 350 cd/m², een statische contrastverhouding van 1.500:1 en een kleurdiepte van 10 bit.

De standaard is in hoogte verstelbaar over 130 mm. Daarnaast kun je het scherm kantelen, draaien en in portretstand gebruiken. Die pivotfunctie is nuttig voor lange webpagina’s, documenten en programmeercode. Wil je een monitorarm gebruiken, dan is de aanwezige VESA-aansluiting belangrijk.

Controleer bij ontvangst of de standaard stevig is bevestigd en plaats de monitor op een stabiel, vlak oppervlak. Houd de ventilatieopeningen vrij en gebruik geen vloeistof rechtstreeks op het scherm. De meegeleverde kabels bestaan volgens de productspecificaties uit een DisplayPort-kabel, HDMI-kabel en voedingskabel.

Welk model past bij jouw gebruik?

Geschikt voor: Prijsbewuste beginners
Dell Plus S2725QS Computer Monitor 27 inch 4K Ultra HD

Dell Plus S2725QS Computer Monitor 27 inch 4K Ultra HD

Waarom dit bij het profiel past: Een overzichtelijke 27 inch 4K-monitor voor studie, kantoorwerk, streaming en lichte gaming, zonder dat je een USB-C-dock nodig hebt.

Hoe dit product de valkuil vermijdt

De productspecificaties vermelden 120 Hz, HDMI 2.1 en DisplayPort 1.4. Je ziet daardoor vooraf welke aansluitingen beschikbaar zijn voor moderne bronnen.

Belangrijkste voordeel & pluspunten

3840 x 2160 pixels, IPS-paneel, FreeSync Premium, 130 mm hoogteverstelling en VESA 100 mm.

Geschikt voor: Kopers die topkwaliteit zoeken
Dell Plus S2725QC Computer Monitor 27 inch 4K

Dell Plus S2725QC Computer Monitor 27 inch 4K

Waarom dit bij het profiel past: Geschikt voor een nette werkplek met een compatibele laptop die via één USB-C-kabel beeld en stroom kan gebruiken.

Hoe dit product de valkuil vermijdt

Naast 4K en 120 Hz vermeldt de productinformatie USB-C met maximaal 65 W Power Delivery. Controleer wel of jouw laptop USB-C DisplayPort Alt Mode ondersteunt.

Belangrijkste voordeel & pluspunten

USB-C-aansluiting, twee HDMI 2.1-poorten, ingebouwde luidsprekers en verstelbare standaard.

Geschikt voor: Specifiek gebruik & intensieve gebruikers
Alienware AW3425DW 34 inch QD-OLED monitor

Alienware AW3425DW 34 inch QD-OLED monitor

Waarom dit bij het profiel past: Een alternatief voor gebruikers die vooral brede gamingbeelden en een hoge verversingssnelheid zoeken, in plaats van een compacte 27 inch 4K-opstelling.

Hoe dit product de valkuil vermijdt

De specificaties noemen een 34 inch 21:9-scherm, 3440 x 1440 pixels en 240 Hz. Daardoor is het duidelijk een ander gebruiksprofiel dan een 27 inch 4K-monitor.

Belangrijkste voordeel & pluspunten

QD-OLED-paneel, 240 Hz, ultrawide beeldverhouding en meerdere moderne aansluitingen.

Op zoek naar meer opties?

We hebben een volledige, actuele lijst samengesteld van producten die volledig voldoen aan deze strenge selectiecriteria en aan de geldende Europese veiligheidsvoorschriften.

Veelgestelde vragen over de Dell S2725QS

Kan de Dell S2725QS 4K bij 120 Hz weergeven?

Volgens de opgegeven productspecificaties ondersteunt de monitor een verversingssnelheid van 120 Hz, naast HDMI 2.1 en DisplayPort 1.4. De daadwerkelijke combinatie van 4K en 120 Hz hangt af van je computer, grafische kaart, kabel en gekozen ingang. Controleer daarom de handleiding van je bronapparaat.

Is de Dell S2725QS geschikt voor gaming?

De monitor heeft een 4K-resolutie, 120 Hz en FreeSync Premium. Dat maakt hem op basis van de productspecificaties geschikt voor casual gaming en entertainment. Voor competitieve gaming kunnen een kortere opgegeven reactietijd, hogere verversingssnelheid of een ander paneeltype belangrijker zijn.

Hoeveel stroom verbruikt deze 27 inch monitor?

De aangeleverde productinformatie vermeldt een typisch stroomverbruik van ongeveer 24,6 W. Het werkelijke verbruik verandert afhankelijk van helderheid, beeldmodus, HDR-gebruik en aangesloten apparatuur. Kijk voor je aankoop ook naar het Europese energielabel en de energiekosten van jouw gebruikssituatie.